Miluju práci, dokážu celý hodiny sedět a dívat se na ní...

Srpen 2007


Ve kterém filmu tě Garrett okouzlil?

27. srpna 2007 v 21:09 Anketky
Hlasujte, prosím!

Kterého z bratrů máš nejraději?

27. srpna 2007 v 21:07 Anketky
Hlasujte, prosím!

Americkej fotbal nebo evropskej?

27. srpna 2007 v 21:06 Anketky
Hlasujte, prosím!

Co si myslíš o Garrettovi bez vlasů?

27. srpna 2007 v 21:04 Anketky
Hlasujte, prosím!

Který filmový žánr je "tím vaším"?

27. srpna 2007 v 21:01 Anketky
Hlasujte, prosím!


Dojala vás Jackova smrt?

27. srpna 2007 v 20:59 Anketky
Hlasujte, prosím!


Billy Darley

21. srpna 2007 v 23:59 Billy Darley
Jelikož film Death Sentence ještě naměl premiéru, nevím o této postavě skoro nic. Jen to, že je vůdcem gangu, jehož členové zabijí hlavnímu hrdinovi syna. A myslím si, že jako hlavní záporák skončí Billy špatně.
!!!DŮLEŽITÉ: Death Sentence vtrhne do videopůjčoven 7.1. 2008 a já si to ihned poletím půjčit, takže sem už brzy dopišu podrobnou charakteristiku této postavy!!!
Tady je pár obrázků Billyho... Garrett už opustil role kladnejch hezounků.:-)
Víc obrázků jsem zatím nenašla, ale já je najdu!:-)

Který z těchto herců je vaším idolem?

20. srpna 2007 v 17:06 Anketky
Hlasujte, prosím!:-)Kterou postavu z Eragona máte nejraději?

20. srpna 2007 v 16:56 Anketky
Hlasujte, prosím!:-)

Murtagh

20. srpna 2007 v 1:46 Murtagh
V Eragonovi (Eragon) ztvárnil Garrett roli tajemného Murtagha.
Murtagh je jednadvacetiletým synem Seleny a zrádce Dračích jezdců Morzana. Morzan je jediným z Krvopřísežníků, který měl dítě, a proto o Murtaghovi ví jen málo lidí. Mnoho z těch, kteří o Murtaghovi vědí, se ho snaží zabít ze strachu, aby se nestal svým otcem.
Selena zemřela ještě, když byl Murtagh malý, a tak byl vychován krutým otcem. Jednou, když byly Murtaghovi tři roky, se Morzan opil a vzteky po něm hodil svůj meč. Nebýt okamžité pomoci léčitelů, Murtagh by zemřel. Otcův meč mu však na zádech zanechal ošklivou jizvu, táhnoucí se přes celou páteř až k levému boku.
Poté, co byl jeho otec zabit Bromem, vyrůstal Murtagh na hradě krále Galbatorixe, který mu platil ty nejlepší učitele. Jeho hlavím učitelem se stal Tornak. Naučil Murtagha číst, psát, znát dějiny Alagaesie, ale hlavně bojovat. Nyní umí skvěle zacházet s mečem a ječtě lépe s lukem. Tornak ale nebyl pouze jeho učitelem. Byl zároveň prvním člověkem, který se o Murtagha opravdu zajímal a kterému na něm opravdu záleželo.
Když Murtagh dospěl v muže, pozval ho Galbatorix na soukromou večeři. Murtagh se snažil navázat konverzaci, ale Galbatorix mu dával najevo, že nemá chuť se vybavovat. Po večeři se však rozpovídal. Nabídl Murtaghovi velení nad jeho vojskem. Přitom mu vykládal, jak mu záleží na jeho lidu a vůbec na celé Alagaesii, až Murtagh přijal.
Zanedlouho si ho Galbatorix nechal zavolat. Byl rozzuřený, protože se objevilo několik vzbouřenců, kterých se obával. Murtaghovým úkolem bylo vzpouru potlačit. Když se však zeptal, co má se vzbouřenci udělat, Galbatorix mu bez rozmýšlení odpověděl, že je má všechny zlikvidovat. Teprve teď Murtagh pochopil, jaký doopravdy král je.
Byl jím znechucený, a proto se rozhodl spolu s Tornakem uprchnout z jeho hradu. Při tomto nezdařilém pokusu byl však Tornak zabit. Murtaghovi se podařilo utéci, ale zůstal sám, pouze se svým koněm, který se jmenoval Tornak, po jeho učiteli.
Za nějakou dobu se doslechl, že král vyslal několik svých zrůd, aby našli jakého si chlapce, ze kterého má sám velký Galbatorix strach. Vydal se tedy po jejich stopách a našel je právě ve chvíli, kdy se chystali onoho chlapce (Eragona) zabít a zachránil mu život. Chlapec mu zprvu nedůvěřoval, ale neměl příliš na vybranou. Pověděl Murtaghovi, že se jmenuje Eragon, že se stal Dračím jezdcem a že hledá cestu k Vardenům. Murtagh se stává jeho společníkem, ochráncem, ale co je mnohem důležitější - přítelem. Celou dobu však zarytě mlčí o své minulosti.
Murtagh doprovází Eragona, avšak nechce jít až k Vardenům. Eragon to stále nedokáže pochopit. Mají stejný cíl, oba bojují proti království a Murtagh by mohl být pro vzbouřence cenným přínosem. Murtagh se však obává, že by ho Vardenové mohli poznat a uvěznit, či dokonce zabít.
Jednoho dne dojde mezi Murtaghem a Eragonem ke rvačce a Murtagh je pod nátlakem Safiry donucen přiznat, kdo je. Eragon mu přestává věřit jako dříve, ale nezavrhne ho. Zanedlouho začnou být pronásledováni Urgaly a Murtagh již nemá příležitost vyhnout se střetu s Vardeny. Když najdou jejich sídlo v Beleorských horách, jsou nuceni podstoupit prověření mysli Dvojčaty. Eragon ho podstoupí, ale Murtagh odmítne - nechce, aby zjistili, co je zač. Dvojčata se tedy pokusí prověřit mu mysl násilím a málem ho přitom zabijí. Jsou však včas zastaveni a Murtaghovo tajemství zůstává prozatím utajeno. Ale ne nadlouho. Vůdce Vardenů Ajihad pozná Murtaghův hlase (Morzanův hlas byl totiž velmi podobný) a nechá ho uvěznit. Má být uvězněn do doby, než si nechá prověřit mysl a to on neudělá nikdy.
Brzy nato dojde k bitvě mezi královými Urgaly a Vardeny. Ajihad se rozhodne Murtagha propustit, a tak se Murtagh postaví společně s Eragonem na stranu Vardenů. Pobije mnoho nepřátel a je Ajihadem uznán za spojence Vardenů.
Po vítězné bitvě se spolu s Ajihadem, Dvojčaty a několika vojáky vydává zahnat do tunelů pod horami posledních pár Urgalů. Při návratu jsou však zrazeni a napadeni. Murtagh dlouho odráží útok, ale nakonec je zraněn a odtažen Urgaly zpět do podzemí. Poté, co se na kraji propasti nacházejí jeho zkrvavené šaty, je prohlášen za mrtvého.
Murtagh však není mrtvý. Je unesen Dvojčaty, kteří tajne slouží Zlu a je předveden před Galbatorixe, kde je krutě potrestán za svůj útěk. Galbatorix ví, že je Murtagh velice silný, a proto mu dá jedno z dračích vajec, ze kterého se mu vylíhne rudý drak Trn. Galbatorix poté donutí Murtagha (zřejmě mučením) složit slib ve starověkém jazyce o tom, že mu bude sloužit a chránit ho. Galbatorix Murtagha ještě více zdokonalí v umění boje, ale hlavně ho naučí excelentně používat kouzla.
Po několika měsících je Murtagh Galbatorixem vyslán do bitvy na Hořících pláních, aby zabil vládce trpaslíků Hrothgara a pokusil se zajmout Eragona. Murtagh musí uposlechnout, a proto kouzlem zabije Hrothgara a postaví se s Trnem Eragonovi a Safiře. Po celou dobu jejich společného souboje má však na hlavě helmu. Když se Eragonovi podaří mu ji strhnout, je odhalena krutá pravda... Novým Dračím jezdcem na Galbatorixově straně je Murtagh.
Murtagh Eragona lehce porazí, ale nechá ho jít, i když ví, že ho za to Galbatorix krutě potrestá a vezme Eragonovi Zar'roc (Utrpení). Meč, který patřil jeho otci, který mu zanechal jizvu na zádech a který je jeho dědictvím. Ještě než odejde, prozradí Eragonovi tajemství: Je Eragonovým starším bratrem. Eragon je naprosto zdrcen - nedokáže uvěřit tomu, že je synem takové zrůdy, jakou byl Morzan. Murtagh nakonec na Trnovi odlétá z Hořících plání...
...Strašně se těším na Brisingr (v češtině vychází na konci 11.11. 2008), kde se dozvím, jak to s Murtaghem skončí. Jen doufám, že se vzepře tomu odpornýmu Galbatorixovi a přidá se opět na stranu Dobra!:-)

Rozsudek smrti (Death Sentence)

17. srpna 2007 v 0:40 Rozsudek smrti (Death Sentence)
Rozsudek smrti (Death Sentence)
Režisér hitu "Saw - Hra o přežití" James Wan, nám přináší nový film. Je jím Death Sentence s Kevinem Baconem a Garrettem Hedlundem v hlavních rolích.
Kevin Bacon si zde zahraje otce, kterému parta gangsterů v čele s Garrettem Hedlundem zabije syna. Vrah je však zanedlouho propuštěn a to Bacon nehodlá nechat jen tak. Když se navíc ocitá v nebezpečí i zbytek jeho rodiny, vydává se na boj, jehož cílem je pomsta zavražděného syna a ochrana rodiny...
* Ve videopůjčovnách od: 7.1. 2008 *
* V prodeji od: 11.2. 2008 *
Officiální poster k filmu:
Tento film u nás zatím neměl premiéru, ale jakmile se tak stane, budu jedna z prvních, kdo ho uvidí... Už kvůli Garrettkovi!:-)
!!!Tady si můžete zhlédnout trailer!!!

Garrett Hedlund

16. srpna 2007 v 21:08 Garrett Hedlund (♥)
Celé jméno: Garrett John Hedlund
Přezdívky: Gary, Hed, G.Diddy, BigHed
Znamení: Panna (3.9. 1984)
Výška: 187 cm
Garrett se narodil 3. září 1984 v Roseau (Minnesota, USA). Jeho rodiči jsou Robert Martin Hedlund a Kristine Ane Yanish. Garrett má ještě dva starší sourozence - sestru Amandu a bratra Nathaniela. Vyrůstal na farmě poblíž malého města. Po dokončení základní školy se spolu s matkou a sestrou přestěhoval do Arizony, protože se rodiče rozvedli. Zanedlouho začal navštěvovat soukromé hodiny herectví. Poté, co úspěšně dokončil střední školu (Horizont High School) v Phoenixu, se v 19 letech přestěhoval do Los Angeles, aby zde vybudoval svou hereckou kariéru. Zprvu žádné nabídky nepřicházely, a proto začal pracovat jako model pro LL Bean a Teen Magazine.
A pak přišel rok 2004 a s ním i první nabídka. Garrett dostal roli Achilleova bratrance Patrocla v novém velkofilmu Wolfganga Petersena Troja (Troy - 2004). Ještě tentýž rok si zahrál v dramatu Světla páteční noci (Friday Night Lights - 2004), kde ztvárnil hráče amerického forbalu Dona Billingsleyho. O rok později si ho vybrali do filmu Čtyři bratři (Four Brothers - 2005), kde si zahrál bratra Marka Wahlberga. Zlomovým rokem se stal rok 2006, kdy byl obsazen do role Murtagha ve filmu Eragon (Eragon - 2006). Díky tomuto filmu se o něho začala jak media, tak faninky pořádně zajímat. Do kin se brzy vřítí hned dva nové filmy, které tento rok natočil. Tím prvním je romantická komedie Georgia Rule (2007) a tím druhým nový thriller Death Sentence (2007), kde Garrett poprvé ztvárnil zápornou postavu.
Nyní žije v apartmánu v LA, který si koupil za peníze, které si vydělal za roli Patrocla v Tróji. Ve volném čase Garrett rád bruslí, hraje fotbal, vaří či chodí na lov, ale úplně nejraději sedí doma a prostě jen tak relaxuje. Je také velkým fanouškem punk ro(c)ku.
Na rok 2009 je plánováno pokračování filmu Eragon "ELDEST", kde Garretta opět uvidíme jako tajemného Murtagha.:-)
Sem si můžete napsat o autogram:
Garrett Hedlund
C/O Endeavor Agency
9601 Wilshire Blvd, 3rd Floor
Beverly Hills, CA 90212 USA.

Brisingr - obálka knihy

16. srpna 2007 v 15:08 Brisingr - kniha
Na třetí knihu Odkazu dračích jezdců - Brisingr - si budeme muset ještě chvilku počkat... Vyjde totiž 20.9. 2008 v Americe a u nás v originále. Na překlad do češtiny si budeme muset počkat ještě déle:
!!! ČESKÝ PŘEKLAD SE POSOUVÁ NA ÚNOR 2009 !!!
Takhle by měl vypadat zlatý drak na černé obálce knihy:
... No, pokud máte nějaké teorie, napište je prosím do konentářů - budu ráda.:-)

Eldest - film

16. srpna 2007 v 1:15 Eldest - film
!!! ŠPATNÁ ZPRÁVA !!!
S natáčením druhého dílu Odkazu dračích jezdců - Eldestem - to vypadá špatně... Prvním problémem je, že Eragon (první díl ODJ) vydělal "pouhých" 240 milionů dollarů. To je nejméně ze všech fantasy filmů... Dalším problémem je, že herci (Murtagh, Eragon a Arya) natáčejí jiné filmy a čas mají až tak roku 2010... A ještě ke všemu jsou obrovské problémy se scénářem. V prvním díle filmaři vynechali postavy jako Elva nebo Katrina, které jsou pro druhý díl poměrně důležité (byly sice v bonusech, ale to je k ničemu). Navíc první díl končil odchodem Arie k elfům, kam má jít až s Eragonem...
Nicméně se na internetu objevuje nepotvrzené datum premiéry - jaro 2011.Ale já tomu nevěřím, protože ještě nedávno bylo to datum jaro 2009 (což je blbost)...:-(
Jediné, co je jisté je to, že pokud se film nakonec natočí, zůstanou herci ve stejné sestavě jako v prvním díle. Zatím můžeme jen netrpělivě vyčkávat a doufat, že bude Eldest povedenější, než Eragon.:-)

Don Billingsley

16. srpna 2007 v 0:40 Don Billingsley
Ve filmu Světla páteční noci (Friday Night Lights) Garrett ztvárnil roli Dona Billingsleyho.
Don Billingsley je mladý kluk, který spolu se svými kamarády hraje americký fotbal v týmu Permian. Don je synem Charlieho Billingsleyho, který kdysi také hrával fotbal a který dokonce vyhrál v Texasu mistrovství. Charlieho největším snem je, aby jeho syn hrál fotbal jako on.
Jenže Don není tak nadaný jako jeho otec, a tak i když se moc snaží, to většinou není k ničemu. Nedokáže zkrátka donést míč až k čáře. A jeho otec to nedokáže pochopit:
Pan Billingsley: "Hej, Donnie. Pojď sem. Co se děje?"
Don: "Jdi ze hřiště, tati."
Pan Billingsley: "Proč neumíš udržet míč? Co je na tom sakra tak těžkého?"
Don: "Promiň."
Pan Billingsley: "Nedokážeš ani udržet míč. Řekni mi, proč ti to nejde. Víc vědět nechci."
Don: "Zkusím se polepšit. Tak zatím."
Pan Billingsley: "Ještě jsem nedomluvil. Neodcházej, když s tebou mluvím."
(Začne do Dona strkat)
Pan Billingsley: " Řekni mi, proč to nedokážeš No tak. Odpověz.."
(Povalí Dona na zem a začně ho bít, dokud ho neodtrhnou)
Pan Billingsley: "Stydím se za tebe!"
Donův otec poslední dobou hodně pije, a proto tohle chování není nic výjimečného. Má však svého syna velice rád a chce pro něho jen to nejlepší.
Don nepatří mezi zamlklé kluky. Rád chodí ven s kamarády a rád navštěvuje všelijaké párty.
Ale nejvíc ze všeho miluje fotbal a touží po tom, aby se jeho tým dostal do finále texaského mistrovství. Tak se také stane a Don je pro tým velkou oporou. A co víc, podaří se mu konečně před zraky tisíců lidí i svého otce, donést míč až k čáře. Je to skvělý okamžik, míč však není uznán. Donnie je při zápase zraněn, ale na posledních pár minut se opět vrací do hry.
Jeho tým už ale nedokáže soupeře porazit. Donnie je zničený, stejně jako všichni ostatní. Na hřiště za ním přichází jeho otec, který mu na prst nasadí prsten, který má za své vítězství v Texasu na znamení, že je pro něho Donnie stejně vítězem. Poté se začnou se slzami v očích objímat a Don se koněčně opět spřátelí se svým otcem...