Miluju práci, dokážu celý hodiny sedět a dívat se na ní...

Čtyři bratři (Four Brothers)

15. srpna 2007 v 1:49 |  Čtyři bratři (Four Brothers)
Čtyři bratři (Four Brothers) jsou zatím posledním filmem režiséra Johna Singletona, který mimo jiné natočil filmy jako Cesta za láskou (1993), Drsnej Shaft (2000), Rychle a zběsile 2 (2003) nebo Děti ulice (1991), za který byl dokonce nominován na Oscara.


Motto filmu Čtyři bratři: "VRÁTILI SE DOMŮ, ABY POHŘBILI MATKU... A JEJÍHO VRAHA."

DĚJ:
Evelin Mercerová byla skoro svatá. Celý svůj život vytahovala děti z dětských domovů a pomáhala je dostat do pěstounské péče. Narazila však na čtyři chlapce (dva bělochy a dva černochy), kteří byli tak zkažení, že je nikdo nechtěl, a tak si je vzala. Z chlapců vyrostli dospělí muži, kteří se od Evelin postupně odstěhovali a začali žít svůj život mimo Detroit.
Když šla Evelin jednoho dne do obchodu, stala se svědkem přepadení a byla zastřelena. Na jejím pohřbu se po několika letech opět setkávají Bobby (Mark Wahlberg), Angel (Tyrese Gybson), Jeremiah (André Benjamin) a Jack (Garrett Hedlund).
Díky několika náhodám se dozvídají, že jejich matka nezemřela náhodou, ale byla zavražděna a že loupež v obchodě byla pouze kamufláž. Bobby, který je již od malička pěkně horká hlava, je rozhodnut svou matku pomstít. Přidávají se k němu i Angel s Jackem, avšak Jerry s tím nechce mít nic společného. S životem kriminálníka už dávno skončil, usadil se, pořídil si rodinu a nechce ji ohrozit.
Bobby, Angel a Jackie tedy pátrají po chlápkovi, který nechal zabít jejich matku a najdou ho. Je jím Victor Sweet, který "vládne" velké části Detroitu a se kterým si není radno zahrávat. To, kdo Sweet je, však ani jednoho z bratrů neodradí, a tak nakonec docílí toho, že na ně Sweet ze strachu pošle zabijáky. Dojde k přestřelce (hodně velké přestřelce), při které je nejmladší Jackie zastřelen.
Bobby, který svého "malého" brášku miloval, je nyní rozhodnutý zabít Sweeta, ať to stojí cokoli. Angel a nyní už i Jeremiah jsou připraveni na totéž. Vymyslí plán, díky němuž se s nimi Sweet setká a Bobby ho nakonec zabije. Jeho tělo hodí do zamrzlého jezera, a proto jim nikdo nebude moci dokázat, že by Sweeta zabili oni.
Bobby, Angel a Jeremiah Mercerovi tedy pomstí smrt své milované matky i svého nejmladšího bratra Jacka, které zabil Victor Sweet.


INFORMACE O FILMU:
Český název: Čtyři bratři
Originální název: Four Brothers
Česká premiéra: 29. září 2005 (před 684 dny)
Světová premiéra: 12. srpna 2005 (před 732 dny)
Natočeno: USA 2005
Režie: John Singleton
Scénář: David Elliot, Paul Lovett
Kamera: Peter Menzies Jr.
Hrají: Mark Wahlberg (Bobby Mercer), Tyrese Gibson (Angel Mercer), Andre Benjamin (Jeremiah Mercer), Garrett Hedlund (Jack Mercer), Taraji P. Henson (Jeremiahova manželka), Sofia Vergara (Soffi), Terrence Howard (policista Green)
Přístupnost: od 15 let
Délka: 108 minut
Žánr: akční / thriller
Distributor: Bontonfilm
Náklady: 45 mil. $


Tady jsou nějaké wallpapery a obrázky z filmu...:-)

Může se na první pohle zdát, že je tenhle film o ničem a nebo, že kopíruje jiné filmy - téma pomsty za smrt člena rodiny už tu bylo opravdu mnohokrát. A přesto má tenhle film něco, co ostatní postrádají. Možná jde o to, že to není jen přihlouplý a nudný akčňák, ale jde tu i o pouto mezi bratry, které však není biologicky dané. Přesto je velice silné a co víc, možná je i silnější...
Čtyři bratři nám zkrátka nabízejí stylovou akční podívanou, ve které nechybí přestřelky, automobilové honičky ve sněhové vánici, vtipné i smutné momenty, hnusnej záporák ani cool hlášky.:-)
!!!Tady si můžete zhlédnout trailer!!!:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Allien.9 Allien.9 | E-mail | 6. října 2007 v 20:39

Pro Kacu: Za ten test, co jsem ti davala pres ICQ te mooc chvaliim!!!;-)

2 Lili Lili | 29. května 2008 v 12:39

Vypadá jak rozčepýřený kuře!!! Eeeee... tohle je ujetý :P :D

3 Allien.9 Allien.9 | E-mail | 29. května 2008 v 12:40

Ujety? Hmm... Ale krasny rozcepyreny kure, co umre...:-(

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama