Miluju práci, dokážu celý hodiny sedět a dívat se na ní...

Březen 2008

Datum vydání 3. dílu v ČR!!!

26. března 2008 v 20:26 Brisingr - kniha
Takže... Vydání třetího dílu Odkazu dračích jezdců - Brisingru - v češtině se posouvá (to se dalo čekat).
!!! VYDÁNÍ SE POSOUVÁ NA ÚNOR 2009 !!!
Tak jsem zvědavá, jak skončí náš "Temný princ"...:-(
FRAGMENT:

"BRISINGR vtrhne na americký knižní trh v počtu 2,5 milionů výtisků. Jedná se o největší náklad dětského titulu, jaký americký nakladatelský dům Random House vůbec kdy vydal. Z původně plánovaných termínů uvedení titulu na trh bylo vybráno datum 20. září 2008, kdy přesně o půlnoci uspořádá většina knihkupců půlnoční párty a zahájí prodej knihy. Nakladatelství Fragment počítá s uvedením české verze třetího dílu rovněž na podzim 2008, a to pod stejným názvem - BRISINGR."

Zadní strana knihy

24. března 2008 v 0:48 Brisingr - kniha
Tak co, viděli jste to? Ja se bojím, že ta smrt bude Murtaghova...Akorát je Paolini blbec a nedošlo mu, že ji všichni dávno čekají.:-(
Ve třetím dílu celosvětově úspěšné trilogie se síly protivníků konečně střetávají. Eragon se stává hrdinou, ve kterého vkládá naději na lepší budoucnost celá Alagaesie. Stane se tento kdysi jednoduchý farmářský chlapec silným vůdcem, který spojí všechny povstalce a porazí krále? Z rozhodující bitvy na Hořících pláních musel Eragon i se svou dračicí Safirou doslova uprchnout, aby si zachránili holé životy. V rukou Jezdce a jeho draka leží osudy stále většího množství lidí, je vázán sliby, které možná nebude schopen dodržet, mimo jiné přísahou, že pomůže zachránit milou svého bratrance Rorana Katrinu. Ale Eragon slíbil svou věrnost také jiným. Vardenové, stejně jako elfové a trpaslíci, zoufale potřebují jeho schopnosti a sílu v boji. Když se mezi povstalci usadí nepokoj a nebezpečí číhá na každém rohu, Eragon se musí konečně rozhodnout, musí učinit volbu, která jej odvede na druhý konec Království a mnohem dále, volbu, která možná povede k nepředstavitelné oběti. Střety, boje, dobrodružství a jedna zničující a nečekaná smrt to vše čeká na čtenáře v knize, kde Eragon bojuje v čele Vardenů a Galbatorix se nemilosrdně snaží porazit své odpůrce a přivést Eragona do svých služeb.

Murtagh zrádce???

24. března 2008 v 0:33 Murtagh
Murtagh zrádce???
Tak jsem si po dlouhé době prolistovávala Eragona a Eldesta a začala jsem dumat nad tím, co řekla Angela Eragonovi. Myslím to o té zradě.
V první knize Angela řekla Eragonovi: "Zrada je jasná. A přijde z tvé vlastní rodiny."
V Eldestovi se objeví Murtagh, jenž slouží Galbatorixovi a automaticky je zrádcem on. No, to je sice moc hezké, ale Angela neřakla KDO to bude...
Co když se všichni, kteří Murtagha teď nesnášejí, pletou? Ne, vážně...;-)
Když se na konci druhé knihy Murtagh s Eragonem utkají, Murtagh vítězí. Sám říká Eragonovi, že má za úkol ho přivést, ale neudělá to. Nechá ho jít, a to i přesto, že ho za to Galbatorix (krutě) potrestá.
Nakonec Murtagh řekl: "Dostal jsem rozkaz pokusit se zajmout tebe a Safiru." Odmlčel se. "Pokusil jsem se... Ujisti se, že se naše cesty znovu nezkříží. Galbatorix mě donutí složit další sliby ve starověkém jazyce, které mi zabrání prokázat ti znovu takovou milost, až se příště potkáme." Spustil meč.
To znamená, že Murtagh neposlouchá svého "pána", a to i přesto, že ví, že to Galbatorix nenechá jen tak. Chce také, aby se mu Eragon vyhýbal, protože mu prostě nechce ublížit. A též je jasné, že je Murtagh nešťastný z toho, že musí plnit královy rozkazy. Murtagh je totiž ten typ lidí, kteří jsou svobodní a nezávislí, tudíž to pro něho musí být ještě těžší.:-(
V této scéně se zároveň odehraje něco, co je pro mě velmi zajímavé.
"Ale ty jsi zemřel!" vykřikl Eragon, skoro nesrozumitelně. "Zemřel jsi pod Farthen Durem. Arya našla v chodbách tvoje zkrvavené šaty."
Murtaghovu tvář zatemnil stín. "Ne, nezemřel jsem. V tom měla prsty Dvojčata, Eragone. Ovládli skupinu urgalů a připravili přepadení, aby zabili Ažihada a mě zajali. Pak mě očarovali, abych nemohl utéct, a unesli mě do Uru'badenu."
Jinými slovy: Tady je JASNĚ vidět, že je Murtagh smutný a nešťastný z toho, co se právě děje. No, nezlobte se, ale kdybych byla "hajzl", tak se přeci budu chovat úplně v pohodě. Ale Murtagh se tak nechová...;-)
Před odchodem ještě Murtagh vezme Eragonovi meč Zar'roc, který mu ale vlastně patří. Je prvorozenný, tak co. A navíc to podle mě udělal v afektu. Kdyby mi Eragon řekl to samé, co jemu, tak ho asi zabiju.
"Mýlíš se. Nejsme si podobní. Já už nemám na zádech svoji jizvu."
Myslím, že bylo od Eragona dost hnusné, že zaútočil právě na Murtaghovu jizvu. Vždyť Eragon je ze své jizvy celý druhý díl mimo a pokud měl Murtagh taky takové bolesti, tak se mu opravdu nedivím, že tak zareagoval.:-(
Poté, co se Eragon dozví, že je Murtagh jeho bratrem, je okamžitě přesvědčen, že Murtagh je zrádcem o němž mluvila Angela. Ale co když je Eragon zaslepený tím co se stalo a neuvědomuje si, že je tu ještě RORAN...?
Roran se k Eragonovi nechová zrovna nejlíp. Uhodí ho a navíc chce pouze jedno - osvobodit Katrinu - a myslím, že by pro to udělal COKOLI. A co teprve jeho odpověď na otázku, zda nenévidí Eragona? Odpovědel: "NEVÍM."
Takže... Ja to celé shrnu: Podle mě by nebylo na škodu alespoň podezřívat Rorana, protože i on je Eragonova rodina. Navíc je tak strašně jasné, že se Murtaghovi nelíbí to co dělá, že můžeme čekat vzpouru. A NENÍ ZRADA JAKO ZRADA.:-)
  • Tak co si myslíte o mé úvaze???

Garrett - tapetky

23. března 2008 v 19:44 Já + moje výtvory
No, tak jsem zase něco objevila. Tentokrát GIMP2.:-))
Zatím v něm neumím, je to pro mě moc složitý, ale už se začínám pomalu orientovat.:-D A tohle jsem teda nakonec vykouzlila:
Další dodělám.;-)


Jak často koukáte na filmy s Garrettkem?

14. března 2008 v 23:52 Anketky
Hlasujte, prosím!


Garrettek - New image

14. března 2008 v 23:48 Garrett Hedlund (♥)
Tak jo, lidi. Nedávno jsem tu psala, že Garrettek určitě už brzy opět změní image. No, a stalo se! Teď nosí zajímavý "rozcuch" a má červeno-oranžovou barvu vlasů. Tady je pár foteček (omluvte tu kvalitu).;-)
To je, co?!:-))

Zajímavá tapetka;-)

10. března 2008 v 14:19 Murtagh
Brouzdala jsem po Googlu a najednou mě upoutala tahle tapeta. Jo, je nádherně udělaná, ale hlavně mě upoutal ten "smutnej" nápis... Ale myslím, že to Murtagha docela vystihuje.:-(
Šílenství je dar, jímž jsem byl obdarován.:-(
Nechal jsi procitnout démona uvnitř mě...:-(
Tady přichází, připraven zemřít...:-(
Šílenství mě nyní přichází pohltit...:-(

Nej sexy obrázky

8. března 2008 v 18:26 Garrett Hedlund (♥)
Tady je pár obrázků, který jsou podle mě úplně nejvíc sexy!!! Co myslíte?:-)