Miluju práci, dokážu celý hodiny sedět a dívat se na ní...

Červen 2008

Když se člověk nudí...:-D

30. června 2008 v 22:33 Já + moje výtvory
Tak jsem se zase jednou večer nudila a najednou mi napsala Dragoon Princess. No, probraly jsme počasí, prázdniny a nakonec jsme se dostaly ke Garrettkovi...
Tady vidite, co všechno vymyslej dvě pubertální fanatičky do Garretta:


Mark Wahlberg - filmografie

29. června 2008 v 1:58 Mark Wahlberg (♥)
Mark Wahlberg je herec, krerý si pečlivě vybírá své role. Jak sám říká, do filmu jde většinou podle toho, kdo ho točí...
V každém případě hraje především všelijaké "bouchače". Ať už policisty, vojáky nebo naopak zloděje, vrahy, problémové postavy. Občas se však stane, že vybočí a si zahraje i jinou roli, jako například v nejnovějším filmu "Stalo se" - hraje totiž učitele!!!:-)

Co řekl Mark Wahlberg:-D

27. června 2008 v 19:12 Mark Wahlberg (♥)
Tento stále populárnější herec patří k těm nejupřímnějším lidem v Hollywoodu, což se některým hvězdám moc nelíbí... Není to tak dlouho, co zkritizoval (a to prosím VEŘEJNĚ) Davida Beckhama:
"David a jeho partnerka se na sebe snaží neustále upozorňovat. Mají vilu přímo pode mnou a věřte, je to peklo! Kolem našeho baráku neustále pobíhají (ne)nápadní paparazzi a otravují normální lidi (smích). Ať se vrátí zpátky do Anglie, nejsem první ani poslední, kdo si na ně stěžuje... Ale jsem bohužel jediný, kdo se to nebojí říct veřejně. Nedávno jsem byl ve Velké Británii a víte co mi řekli místní? Beckhamovi? Ááále, jen si je tam nechte!":-D
A ani Leonardo DiCaprio Markovi neunikl:
"Proti Leovi toho moc nemám (smích). Je to perfektní herec a už dvakrát jsme se spolu sešli při natáčení (Rváčův deník, Skrytá identita). Ale vadí mi jako člověk. Nejvíc mě udivilo, že navenek působí Leo jako dokonalý ekolog... Má vlastní nadace na záchranu planety, přispívá nějaké peníze, točí dokumenty. Veřejně vyzývá lidi k tomu, aby nepoužívali nic, co ničí naši planetu a zatím sám používá tryskáč, který vypouští s prominutím tolik sraček, že se tomu nevyrovná ani stovka aut! Ale to nepřizná - jak se to říká? Co oko nevidí, srdce nebolí, že?"

Mark Wahlberg

27. června 2008 v 18:38 Mark Wahlberg (♥)
Celé jméno: Mark Robert Michael Wahlberg
Přezdívky: Marky Mark, Monk D.
Znamení: Blíženci
Výška: 170 cm
Mark se narodil 5.6. 1971 v Dorchesteru (Massachusetts, USA). Nedivte se, že má německé jméno - jeho předci totiž opravdu pocházejí z Německa.;-)
Mark se narodil jako nejmladší z devíti dětí a neměl to moc lehké. Když mu bylo jedenáct let, jeho rodina se rozpadla. Ve věku 13-ti let se vykašlal na školu a z chudého bostonského předměstí se pokoušel dostat všelijak. Třeba tak, že začal prodávat a později sám brát drogy (a to i ty tvrdé).
Dostal se dokonce do vězení. Byl odsouzen za pokus o vraždu (zhulený chtěl s klackem obrat jednoho chlápka o pivo).
Díky bohu, že se tak stalo. Ve vězení se Mark radikálně obrátil a zkusil legálnější způsob života. A povedlo se. Mark se stal ihned tváří několika módních časopisů a jeho obrovský (vážně šíleně obrovský) billboard ve spodkách Calvina Kleina na začátku 90. let doslova zastavoval dopravu na Time Square.:-D
Po několika letech přestal s modelingem, protože ho zaujala hudba. Jeho první zkušeností byla chlapecká skupina New Kids on the Block. Tu však v 90. letech opustil a stal se frontmanem raperské kapely Marky Mark. Jeho první singl Good Vibrations se ihned po uvedení vyhoupl na 1. místo v hitparádách. Ale publikum bylo stejně nejraději, když se Mark na koncertech svlékal.;-)
Dnes už se však svléká jen, když ho k tomu režisér vyloženě donutí, a pak musí tvrdnout hodiny v maskérně, než se podaří překrýt všechna jeho tetování.
Roku 2003 se mu narodilo první dítě - dcera a o tři roky později chlapec. Mark má se svou manželkou ohledně dětí velké plány. Chtěli by jich mít rovnou devět.
Jeho filmová kariéra začala nenápadným, ale velmi kvalitním snímkem Rváčův deník, kde si zahrál po boku Leonarda DiCapria. Mezi jeho nejznámější filmy patří Hříšné noci, Dokonalá bouře, Planeta opic, Loupež po italsku, Čtyři bratři, Odstřelovač nebo Noc patří nám. Za film Skrytá identita byl dokonce nominován na Oscara! Jeho posledním filmem je zatím katastrofické drama Stalo se. No, doufejme, že nemyslí vážně prohlášení, že ve čtyřiceti letech ukončí svou pestrou hereckou kariéru... Nyní je však v jednom kole - natáčí hned čtyři filmy, které budou mít premiéru během následujících dvou let.;-)

Dokonalá bouře (2000)

26. června 2008 v 18:57 Nejúžasnější filmy
DOKONALÁ BOUŘE (The Perfect Storm)
Příroda nemá slitování, pocítíte její zuřivost!
Rybáři se z několikaměsíčního rybaření vrací konečně domů. Nalovili však málo ryb, a proto dostávají od chamtivého šéfa jen minimum peněz. Každý z chudých rybářů má nějaké problémy. Kapitána Williama (Billyho) Tyna opustila žena s dětmi, přítelkyni a lásce Roberta (Bobbyho) Statforda byly z finančních důvodů odebrány dvě děti a oba nyní bojují o jejich navrácení, Dale Murphy se téměř nesmí stýkat se svým malým synem, Michael Moran nikdy neměl (ale bude mít) přítelkyni a Alfred Pierre nemá, ostatně jako všichni ostatní, moc peněz.
Všichni oslavují v místní hospodě návrat domů a konec sezóny. Bylli Tyne je však až moc hrdý na to, aby přiznal, že už nemá v rybaření štěstí jako kdysi. Proto se rozhodne vyjet na moře znovu. Tentokrát má v plánu lovit až na vzdáleném Flemish Capu, kde je sice spousta ryb, ale strašné počasí. Ví, že všichni potřebují peníze a snadno je přesvědčí.
K posádce přibírá ještě jednoho člena - alkoholika Davida Sullyvana, kterého přímo nesnáší Murph.
Peníze udělají své, a tak nakonec přeci jen všichni souhlasí. Avšak Bobbyho láska Christina má zlé tušení a noční můry, že se Bobbymu něco stane. Přemlouvá ho, ale Bobby kromě ní miluje také moře a svou práci.
Vyplouvají po dvou dnech od svého návratu. Nejprve se jim daří - mají spoustu ryb, ale postupně už nenacházejí opět žádné. Kapitán je rozhodnut plout ještě dál, až k okrajům mapy přesto, že mu přichází varování o možné bouři.
Meteorologové v dalekém městě zjišťují, že se vytvořily hned tři bouře. Hurikán, studená fronta a silná bouře, u kterých hrozí, že se střetnou. Pokud by se tak stalo, byla by to apokalypsa. Vznikla by dokonalá bouře, která zatím existuje pouze teoreticky.
Počasí na moři se však neustále zhoršuje a rybáři se chtějí vrátit. Kapitán je opět přesvědčí a oni nakonec souhlasí s ním.
Murph a Sully se natolik nesnášejí, že se několikrát poperou. Poté, co je však Murph zachráněn Sullym a Bobbym se stávají dobrými přáteli. Murphova nehoda však není jediná, která se přihodí. Bobby málem přijde díky žralokovi o nohu.
Když konečně najdou slibované spousty ryb, rozbije se lodní mrazák a tuny ryb se začínají kazit. Nezbává, než se urychleně vrátit zpět. Kvůli rozbité anténě se však nikdo z nich nedoví, že se stalo to, čeho se všichni obávali. Všechny tři bouře se spojily v jednu dokonalou bouři, provázenou nejméně šedesátimetrovými vlnami. Záchranáři jsou neustále vysíláni k záchraně všemožných lidí uvězněných na moři, zatímco loď Andrea Gaile míří přímo do středu bouře...
Dokáže se šest rybářů dostat domů ke svým rodinám a přátelům? A je vůbec možné, aby zvítězili nad přírodou?

!!!Oznámení!!!

24. června 2008 v 18:18 Vlastní pravidla (Georgia Rule)
GEORGIA RULE (neboli česky VLASTNÍ PRAVIDLA) vychází v ČR na DVD... Konečně!!! A to 7.7. 2008.;-)

Která hrdinka je vám sympatičtější?;-)

24. června 2008 v 18:14 Anketky
Hlasujte, prosím!

Kdo by se vám líbil víc?;-)

23. června 2008 v 22:29 Anketky
Hlasujte, prosím!

Cesta do fantazie (2001)

23. června 2008 v 22:15 Nejúžasnější filmy
CESTA DO FANTAZIE (Spirited Away/Sen to Chihiro no kamikakushi)
Nikdy nevíte, kam až vás může zanést vaše fantazie...
Hlavní hrdinkou filmu je desetileté děvčátko jménem Chihiro. Její rodina se rozhodla přestěhovat do nového města, kde však Chihiro nikoho nezná, a proto je velmi nešťastná.
Při cestě autem k novému domu však zabloudí polní cestou do lesa až k podivnému dlouhému tunelu. Zastaví a otec se rozhodne podívat, co je na druhém konci. Chihiro má strach a chce jet zpátky, ale když tatínek i maminka odejdou a ona zůstane sama, jde raději za nimi.
Projdou tunelem a vyjdou na rozlehlé louce se spoustou malých i velkých budov. Všichni se domnívají, že je to zchátralý skanzen. Z dálky se však line krásná vůně, jako by někdo vařil, a protože mají hlad, jdou za vůní. Objeví spousty malých krámků s jídlem. Protože v žádném není obsluha, rozhodnou se rodiče najíst a nechat tam peníze. Malé Chihiro se to ale vůbec nelíbí, a tak se místo oběda jde procházet. Narazí na obrovské lázně, kde ji vystraší zvláštní kluk. Řekne jí, že tu nesmí být a že musí okamžitě pryč, než se setmí. Vylekaná Chihiro se rychle vrátí ke svým rodičům, kteří se však díky své nenasytnosti proměnili v prasata. Chihiro je k smrti vyděšená a nechce uvěřit tomu co se stalo.
Pokusí se vrátit k tunelu, ale je pozdě. Slunce již zapadlo a mezi ní a tunelem je najednou obrovské jezero. Chihiro se tedy ukryje, avšak najde ji onen tajemný mladík, který se představí jako Haku. Poradí jí, že musí požádat o práci majitelku lázní pro Bohy Yubabu, jinak se promění v prase jako její rodiče. Chihiro vyhledá Yubabu s pomocí služky a budoucí přítelkyně Lin a nakonec práci přeci jen získá. Dostává však ty nejtěžší úkoly, které si pro ní vymyslí.
Než však nastoupí, musí přijmout jméno, které jí dá samotná Yubaba. A tak se z Chihiro stává Sen. Se jménem však bere Yubaba lidem i to, kdo jsou. Jen díky Hakuovi si Sen opět vzpomene na své pravé jméno, minulost i své rodiče.
Jednoho dne je však Haku (Yubabin poskok), který na sebe umí brát dračí podobu ošklivě zraněn. Chihiro ho nechce za žádnou cenu nechat zemřít, a proto se vydává se dvěma zakletými zvířecími přáteli a (ne)hodným duchem na cestu k Yubabině sestře Zenibě, která, jak se Chihiro domnívá, způsobila Hakuova zranění...
Podaří se Chihiro nakonec zachránit Hakua a své rodiče? A bude se vůbec chtít vrátit zpět?

Princezna Mononoke (1997)

22. června 2008 v 18:10 Nejúžasnější filmy
PRINCEZNA MONONOKE (Princess Mononoke/Mononoke-hime)
Za dávných časů, kdy byla země ještě pokryta lesy, sídlili zde již odnepaměti duchové Bohů. V těch dobách žili lidé a zvířata v harmonii. Avšak jak čas plynul, byla většina Velkých lesů zničena. Ty, které zůstaly, chránily obrovské šelmy věrné velkému Duchovi Lesů. Takové byly časy bohů a démonů.....
Hlavním hrdinou filmu je princ Ashitaka pocházející ze zemí na Východě. Jednoho dne se v jeho zemi objeví zlý démon v podobě kance, který se chystá zaútočit na jednu z vesnic. Princ neváhá ani na okamžik, utká se s ním a nakonec kance zabije. Ten však ještě před svou smrtí stačí prince Ashitaku zranit a předat mu svou kletbu, kterou mu připomíná zranění na ruce.
Stará vědma princi sdělí, že se bude jeho zranění neustále zvětšovat a nakonec zemře v bolestech. "Není možné změnit svůj osud, ale je možné vyjít mu naproti". Proto se princ Ashitaka vydává se svým ochočeným jelenem Jakulem na dlouhou cestu do zemí na Západě.
Podaří se mu zachránit dva zraněné vojáky a s pomocí podivných malých stvoření zvaných Kodamové projde hustým, temným lesem a objeví skryté železárny, kterým vládne krásná paní Eboshi. Již dlouhá léta bojuje se zvířaty, jejichž lesy jsou neustále ničeny jejími hutěmi. Eboshiným plánem je zničit Ducha Lesů. Pokud ho zabije, zemřou lesy a tím se zbaví i ostatních zvířat.
To Ashitaka nehodlá přijmout a rozhodne se odejít. Toho večera se do hutí vkrade krásná a divoká vlčí princezna Mononoke, s cílem zabít paní Eboshi a zachránit les. Ashitaka se do ní okamžitě zamiluje. Nechce však vidět nikoho umírat. Proto omráčí paní Eboshi a odejde s omráčenou Mononoke pryč. Při útěku s Mononoke je však vážně zraněn.
Mononoke dopraví umírajícího Ashitaku do lesů, kde je uzdraven Duchem Lesa. Jeho rozrůstající se zranění na ruce mu však stále zůstává. Ashitaku poznává les, tamní zvířata a stává se princezniným přítelem.
Lady Eboshi se mezi tím chystá na poslední úder proti zvířecím obyvatelům lesa, kteří se spojili s cílem zachránit pradávné svůj domov. Před Ashitakou stojí těžké rozhodnutí… Přidá se k paní Eboshi a lidem z hutí, protože i on je člověk nebo se postaví na stranu zvířat, Ducha Lesa, krásné princezny Mononoke a bude bojovat proti vlastnímu druhu?!?

Starší fotečky z kulturní akce

17. června 2008 v 22:44 Garrett Hedlund (♥)
Tyhle fotky jsou mi pořád záhadou... Stále netuším, odkud jsou.:-D

Garrett as DJ

17. června 2008 v 22:32 Garrett Hedlund (♥)
Našla jsem několik starších obrázků, kdy se Garrett nechal nafotit jako DJ. Nevím jak vy, ale mně se to strašně líbí!!!:-)