Miluju práci, dokážu celý hodiny sedět a dívat se na ní...

Dokonalá bouře (2000)

26. června 2008 v 18:57 |  Nejúžasnější filmy
DOKONALÁ BOUŘE (The Perfect Storm)
Příroda nemá slitování, pocítíte její zuřivost!
Rybáři se z několikaměsíčního rybaření vrací konečně domů. Nalovili však málo ryb, a proto dostávají od chamtivého šéfa jen minimum peněz. Každý z chudých rybářů má nějaké problémy. Kapitána Williama (Billyho) Tyna opustila žena s dětmi, přítelkyni a lásce Roberta (Bobbyho) Statforda byly z finančních důvodů odebrány dvě děti a oba nyní bojují o jejich navrácení, Dale Murphy se téměř nesmí stýkat se svým malým synem, Michael Moran nikdy neměl (ale bude mít) přítelkyni a Alfred Pierre nemá, ostatně jako všichni ostatní, moc peněz.
Všichni oslavují v místní hospodě návrat domů a konec sezóny. Bylli Tyne je však až moc hrdý na to, aby přiznal, že už nemá v rybaření štěstí jako kdysi. Proto se rozhodne vyjet na moře znovu. Tentokrát má v plánu lovit až na vzdáleném Flemish Capu, kde je sice spousta ryb, ale strašné počasí. Ví, že všichni potřebují peníze a snadno je přesvědčí.
K posádce přibírá ještě jednoho člena - alkoholika Davida Sullyvana, kterého přímo nesnáší Murph.
Peníze udělají své, a tak nakonec přeci jen všichni souhlasí. Avšak Bobbyho láska Christina má zlé tušení a noční můry, že se Bobbymu něco stane. Přemlouvá ho, ale Bobby kromě ní miluje také moře a svou práci.
Vyplouvají po dvou dnech od svého návratu. Nejprve se jim daří - mají spoustu ryb, ale postupně už nenacházejí opět žádné. Kapitán je rozhodnut plout ještě dál, až k okrajům mapy přesto, že mu přichází varování o možné bouři.
Meteorologové v dalekém městě zjišťují, že se vytvořily hned tři bouře. Hurikán, studená fronta a silná bouře, u kterých hrozí, že se střetnou. Pokud by se tak stalo, byla by to apokalypsa. Vznikla by dokonalá bouře, která zatím existuje pouze teoreticky.
Počasí na moři se však neustále zhoršuje a rybáři se chtějí vrátit. Kapitán je opět přesvědčí a oni nakonec souhlasí s ním.
Murph a Sully se natolik nesnášejí, že se několikrát poperou. Poté, co je však Murph zachráněn Sullym a Bobbym se stávají dobrými přáteli. Murphova nehoda však není jediná, která se přihodí. Bobby málem přijde díky žralokovi o nohu.
Když konečně najdou slibované spousty ryb, rozbije se lodní mrazák a tuny ryb se začínají kazit. Nezbává, než se urychleně vrátit zpět. Kvůli rozbité anténě se však nikdo z nich nedoví, že se stalo to, čeho se všichni obávali. Všechny tři bouře se spojily v jednu dokonalou bouři, provázenou nejméně šedesátimetrovými vlnami. Záchranáři jsou neustále vysíláni k záchraně všemožných lidí uvězněných na moři, zatímco loď Andrea Gaile míří přímo do středu bouře...
Dokáže se šest rybářů dostat domů ke svým rodinám a přátelům? A je vůbec možné, aby zvítězili nad přírodou?


Tady je pár obrázků z filmu:-):
CO JÁ NA TO: "Dokonalá bouře" je pro mě tím nejúžasnějším katasrtofickým filmem, který jsem viděla! A viděla jsem jich hodně, protože katastrofiský žánr je můj nejoblíbenější. Je to zároveň velmi dojemné drama, jehož konec mě vždycky dostane na kolena.:-( Většina katastrofických filmů má ubohý, trapný děj. Tohle je jiné. Tenhle film má duši. Jakmile se dostane Wolfgang Petersen do styku s vodou, kouká z toho precizně natočený film na nervy. Herecké výkony jsou velmi solidní, především pak výkon Marka Wahlberga v roli Bobbyho. Celý film je navíc dokreslen nepopsatelně nádhernou hudbou, která se poprvé rozezní už při prvních sekundách. Co ještě říct? Snad jen to, že efekty jsou doslova monumentální!;-)
MOJE HODNOCENÍ: 8/10... neboli 85%
+ jako bonus trailer (zhlédnout, prosím):
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama