Miluju práci, dokážu celý hodiny sedět a dívat se na ní...

Červenec 2008

Donnie Darko (2001)

24. července 2008 v 20:51 Nejúžasnější filmy
DONNIE DARKO (Donnie Darko)
Každý umírá sám...
Donnie Darko je na první pohled obyčejný kluk, který chodí na střední školu. Ve skutečnosti je to však problémový a velmi nešťastný člověk. Přesto, že má přímo ohromující IQ, trpí náměsíčností, bere uklidňující léky a navštěvuje psycholožku Lilian Thurmanovou, která se domnívá, že je Donnie paranoidní schizofrenik.
Jednou v noci se Donniemu zjeví obrovský králík, který se představí jako Frank, vyvede ho před dům a řekne mu, že za 28 dní, 6 hodin, 42 minut a 12 sekund přijde konec světa. Jen díky Frankovi zároveň unikne bizardní smrti. Přímo do jeho pokoje totiž spadne motor z letadla, který nikdo nedokáže identifikovat - tou dobou žádné letadlo nad městem neletělo.
Donnie je ve škole rázem populární. Zanedlouho se do města přistěhuje mladá a krásná Gretchen Ross, která je, taktéž jako Donnie, outsider. Brzy se stávají nejlepšími přáteli.
Stále častěji se však Donniemu zjevuje Frank, který ho nutí dělat různé špatné věci. Na Frankův pokyn vytopí školu, sekyrou zničí sochu na školním dvoře a zapálí dům všemi obdivovaného Jima Cunninghama, kterého nenávidí.
Kromě Franka však začíná mít Donnie i další "halucinace". Vidí portály, které vedou z každého lidského těla. Když sleduje svůj vlastní, dovede ho do pokoje rodičů - k otcově pistoli.
Frank ukazuje Donniemu skutečný portál a svěří se, že pochází z budoucnosti. Když se Donnie ptá, kdy to šechno skončí, Frank odpovídá, že to už přece ví. Od učitele fyziky dostává Donnie knihu, která popisuje portály přesně tak, jak je viděl. Knihu napsala před několika lety Roberta Sparrow, která ve škole kdysi učila, ale poté se zbláznila.
O Halloweenu pořádá Donnieho sestra párty, aby oslavila své přijetí na Harvard. Datum údajného konce světa se však blíží - už zbývá jen jeden den...
Kdo je Frank? A co myslí tím koncem světa?
(Omlouvám se, pokud je obsah zmatený, ale TO vážně nejde popsat. To se musí vidět...)

Labyrint (1986)

23. července 2008 v 0:03 Nejúžasnější filmy
LABYRINT (Labyrinth)
Sára je šestnáctiletá dívka, která místo chození na rande, tráví každý den v parku a hraje si na hrdinku ze své nejoblíbenější knížky Labyrint. Umí ji odříkat celou nazpaměť, ale poslední kapitolu si stále nemůže zapamatovat.
Sára bydlí v domě s otcem, nevlastní matkou a bráškou Tobym, který je ještě miminko. Rodiče chodí každý víkend pryč a Sára musí svého malého bratříčka hlídat. To se jí ale ani trochu nelíbí. Navíc jí všichni berou její oblíbené hračky a dávají je na hraní Tobymu, což Sára nesnáší.
Když jednoho dne opět hlídá Tobyho, nemůže ho utišit. Sára se rozzuří a odříká přání ze své milované knihy. Přání, ve kterém žádá krále skřítků, aby si jejího zlobivého bratra odnesl pryč a osvobodil ji od něj.
Její přání je se však skutečně vyplňuje a Toby je pryč. Zjevuje se jí král skřítků Jareth a slibuje jí, že splní vše, co si jen bude přát. Za to chce jen jedinou věc - nesmí svého bratra hledat. Sára si rychle uvědomuje svou chybu a chce bratra zpět. Vydává se tedy do Jarethovy země, ale aby se dostala do jeho hradu, musí projít skrz obrovský labyrint. Má na to pouze třináct hodin, protože pak se Toby stane jedním z králových skřetů.
Cestu do labyrintu Sáře ukáže trpaslík jménem Hoggle. Hoggleovi se dívka velice líbí a i přes Jarethovo varování jí pomáhá. Není však jediný. Díky mluvícímu červovi najde Sára cestu skrz labyrint, zachrání obrovské chlupaté a milé zvíře jménem Ludo, který umí ovládat kameny a v bažině se spřátelí s malým zvířetem, který si říká sir Didymus a s jeho věrným psem.
Hoggle je však pod trestem smrti donucen dát Sáře broskev, kterou Jareth očaroval. Jakmile si Sára kousne, zapomene na své poslání zachránit bratra a ocitne se v Jarethově zámku se vším, co si kdysi přála...
Podaří se Sáře vzpomenout si? A zvolí si záchranu svého bratra nebo dá přednost svým zhmotněným snům?

Sunshine (2007)

21. července 2008 v 20:01 Nejúžasnější filmy
SUNSHINE (Sunshine)
Naše Slunce umírá. Lidstvu hrozí zánik. Před sedmi lety byla ke Slunci vyslána kosmická loď Ikaros, která měla Slunce znovu zažehnout. Ale mise skončila neúspěchem. Loď zmizela dřív, než k hvězdě doletěla. Před šestnácti měsíci jsem já, Robert Capa, spolu s dalšími sedmi členy posádky opustil Zemi sužovanou solátní zimou. Náš náklad: Hvězdná bomba o hmotnosti ostrova Manhattan. Náš cíl: Zažehnout hvězdu - uvnitř hvězdy.
Loď Ikaros 2 je již několik měsíců ve vesmíru. Posádka je sestavena z kapitána Kaneda, fyzika Capy, technika Mace, navigátorky Cassie, zástupce kapitána Harveyho, Corazonové starající se o zásoby, Treye a psychologa Searlea. Přesto, že se všichni dobře znají a jsou přátelé, začínají se pomalu nesnášet, na ničem se nedokáží shodnout a dělají chyby.
Ikaros 2 letí po předem vytyčené dráze přímo ke Slunci. Když loď mine Merkur, zachytí volání o pomoc. Je z lodi Ikaros, o které si všichni mysleli, že je nenávratně pryč. Poté, co vznikne v kyslíkové zahradě požár, je rozhodnuto letět k Ikarovi a doplnit kyslík.
Při složitém obratu lodi však Trey udělá závažnou chybu. Díky mnoha výpočtům zapomene přesměrovat otočení obrovských štítů, které odrážejí sluneční záři. Část štítu je poškozena, a proto se kapitán Kaned a Capa vydávají ven opravit škody. Počítač se však z bezpečnostních důvodů chopí velení lodi a začíná opět otáčet štíty přímo proti Slunci. Capa se vrací do lodi, kapitán Kaned je rozhodnut doopravit štíty a už se nestíhá vrátit - je zaživa spálen Sluncem.
Trey, který vše zavinil tráví zbytek cesty na ošetřovně pod sedativy, protože má sklony k sebevraždě. Loď je ale znovu provozuschopná a vydává se co nejkratší cestou k Ikarovi.
Mace, Capa, Searle a Harvey se vydávají nalezenou loď prozkoumat. Je plná prachu, který je z osmdesáti procent tvořen lidskou kůží. Posádku nacházejí v observatoři, kde jsou všichni shořelí na prach. Uvěřili, že všechno řídí Bůh, misi nedokončili schválně a nakonec spáchali hromadnou sebevraždu - dobrovolně se upálili.
Ikaros 2 je však náhle odtržen od Ikara a posádka se nemůže vrátit zpět. V přetlakové komoře je jediný skafandr, který dostane Capa, protože jedině on dokáže aktivovat atomovou bombu a splnit tak úkol.
Počítač Ikara je ale zničen, a proto je nutno otevřít dveře ručně. Searle zůstává , otvírá dveře, a poté spáchá sebevraždu způsobem, jakým to udělala posádka Ikara. Capa a Mace se nakonec dostávají do bezpečí Ikara 2, Harvey je vtažen do vesmíru a v dvěstěstupňovém mrazu bez skafandru umírá.
Kyslík na lodi však neustále dochází. Searle a Harvey jsou sice mrtví, ale je potřeba zabít ještě jednoho člena, aby mohla být mise dokončena. Zbylí tři členové posádky proto odhlasují zabití Treye, i přesto, že je Cassie proti. Trey si však mezitím sám podřeže žíly.
Capa žádá po několika dnech palubní počítač o ověření kyslíku. Počítač mu sděluje že až ke Slunci nevystačí. Corazanová však prováděla několik výpočtů a zjistila, že pro zbylé čtyři osoby (Capa, Cassie, Mace a ona) kyslík vydrží. Ale počítač Capovi hlásí, že členů posádky je pět...
Kdo je pátý, když jsou všichni ostatní mrtví? A podaří se splnit misi a zachránit lidstvo?

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

18. července 2008 v 0:34 Nejúžasnější filmy
KARLÍK A TOVÁRNA NA ČOKOLÁDU (Charlie and the Chocolate Factory)
Továrna je znovu otevřena...
Willy Wonka je světoznámý cukrář. Poté, co zbohatl, si nechal postavit největší čokoládovnu na světě. Brzy mu však někdo z jeho zaměstnanců začal krást tajné recepty. Nakonec to zašlo tak daleko, že se Willy Wonka rozhodl zavřít svou továrnu na čokoládu - nadobro.
Karlík Bucket je obyčejný chlapec, který bydlí s rodiči, dvěma babičkami a dvěma dědečky v polorozpadlém domečku. Jejich rodina je velmi chudá. Karlíkův otec pracuje v továrně na zubní pastu, ale dostává výpověď a Karlíkova matka nepracuje vůbec. I přes obrovskou chudobu je rodina šťastná.
Karlík má však jedno tajné přání. Touží se podívat do Wonkovy továrny, která je již strašně dlouho zavřená. Ale přesto funguje. Willy Wonka nedodržel svůj slib a továrna opět vyrábí ty nejlahodnější cukrovinky na světě.
Willy Wonka si jednoho dne uvědomí, že začíná stárnout. Protože nemá žádného nástupce, rozhodne se natisknout pět zlatých kuponů, které zabalí do pěti náhodných čokolád a rozešle do všech koutů světa. Děti, které najdou jeho kupony budou mít možnost strávit celý jeden den v jeho čokoládovně. To dítě, které bude nejméně zkažené nakonec jeho továrnu získá.
Každý člověk se touží podívat do Wonkovy čokoládovny, a proto se strhne celosvětové šílenství. První zlatý kupon nachází tlustý chlapec z Německa jménem Augustus Kdoule, který jí minimálně jednu čokoládu každý den. Druhý kupon nachází bohatá a rozmazlená Veruka Saltini, která pochází z Anglie a jejíž otec vlastní továrnu na louskání vlašských ořechů. Třetí kupon nachází sebevědomá a ctižádostivá Američanka jménem Fialka Garderobová, která je světovou mistryní ve žvýkání. Čtvrtý kupon nachází přechytralý Micky Telekuk z Ameriky, který si myslí, že má vždy pravdu. Poslední kupon nachází Karlík Bucket, jenž si koupí čokoládu za peníze, které najde ležet ve sněhu.
Každé z dětí si sebou smí vzít jednoho člena své rodiny. Verunka a Micky si berou svého otce, Fialka a Augustus matku a Karlík svého dědu Pepu, který u Willyho Wonky kdysi pracoval.
Továrnou provádí děti s jejich rodiči sám Willy Wonka. Jeho čokoládovna je plná překrásných a zvláštních míst. Čokoládu v továrně mísí vodopád, tráva ve velkém sále je jedlá a místo lidí pro Wonku pracují maličcí Umpalumpové, kteří ze všeho nejvíc milují kakaové boby a rádi zpívají písničky.
Wonka děti zavede do sálu, ve kterém je všechno jedlé. Augustu neodolá pokušení a okusí čokoládovou řeku, přestože je to jediná věc, které se nesmějí dotýkat. Spadne do řeky, je nasátý obrovskou rourou, která nabírá čokoládu a odveden bůh ví kam. Augustus však není poslední dítě, kterému se v továrně stane nehoda...
Které z dětí zůstane poslední a stane se novým majitelem čokoládovny? A co se děje s ostatními dětmi?

Ukradené Vánoce Tima Burtona (1993)

16. července 2008 v 20:00 Nejúžasnější filmy
UKRADENÉ VÁNOCE TIMA BURTONA (Tim Burton's The Nightmare Before Christmas)
V časech dávnějších, než se může zdát, v místech, kam lze jen ve snu zavítat, udál se příběh, který Vám chci vyprávět. Příběh o světě svátků, které jsou staré tisíce let. Asi se ptáte, kde se svátky vzaly? A jestli ne, je čas, abyste se ptát začali!
Příběh se odehrává v temném městě Halloween, kde žijí strašidla všach tvarů a barev, jejichž jediným povoláním a jedinou radostí je strašení. Každou noc slaví svůj nejmilovanější svátek Halloween a nejstrašnější z nich - mladý kostlivec Jack - předvádí děsivé představení. Všichni Jacka obdivují a považují ho za svůj vzor. Přesto je však Jack velmi nešťastný. Jeho život je každý den úplně stejný. Touží po něčem novém, originálním.
Jednou v noci se Jack nenápadně vytratí, prochází se lesem a brzy ztrácí pojem o čase. Ráno zjišťuje, že se ocitl na podivném místě, na kterém ještě v životě nebyl. Stojí na palouku, kolem kterého jsou do kruhu vysázené stromy, do nichž jsou zasazené dveře. Na každých dveřích je namalován jiný obrázek. Na jedněch je dýně, na jiných krocan, srdce, kraslice, čtyřlístek, avšak Jacka zaujmou dveře s třpytivou kresbou ozdobeného stromečku.
Jakmile Jack projde dveřmi, ocitne se ve Vánočním městě. Všude je sníh, barevná světýlka, z teplých domů voní cukroví a znějí koledy, lidé se radují a mají se rádi. Jack nemůže uvěřit svým očím. Vše je pro něj tak nové a tak krásné. Okamžitě si Vánoční město zamiluje, avšak nechápe ho.
Když se Jack vrátí zpět, vypráví všem o Vánočním městě. Je jím doslova posedlý, začíná číst všechny knihy, které najde, a pak dostane nápad - letos bude Vánoce dělat on. Všechna strašidla začínají pracovat na výrobě velikonočních oblečků, sání a dárků.
Jack mezitím posílá několik dětí do Vánočního města, aby unesli Santa Clause, jehož jmého Jack vyslovuje jako Satan Calous. Nikdo už Jackovi nestojí v cestě, a tak může vyrazit rozdávat dárky. Jack však Vánoce vůbec nepochopil, a proto mají jeho dárky podobu hadů, netopýrů, roztrhaných panenek či uřezaných hlav...
Uvědomí si Jack svůj obrovský, ale nechtěný omyl včas?

Jurský park (1993)

16. července 2008 v 0:14 Nejúžasnější filmy
JURSKÝ PARK (Jurassic park)
Příroda si najde cestu...
Doktor Alan Grant a doktorka Ellie Sattlerová pracují jako archeologové a neustále hledají zkamenělé kostry dinosaurů. Jednoho dne je navštíví milionář John Hammond a pozve je na víkend do svého nově vybudovaného parku. Od nich chce, aby na jeho park vypracovali odborný posudek, protože bez něj nebude park otevřen. Hammond však o ostrově odmítá sdělit jakékoli bližší informace.
Helikoptérou jsou dopraveni na ostrov Isla Nublar, společně s právníkem jménem Donald Gennaro a teoretikem Ianem Malcolmem, kteří mají také vypracovat posudek.
Doktorka Sattlerová nachází několik rostlin, které vyhynuly už v období pravěku, ale největší překvapení je však teprve čeká. Při cestě do řídícího centra parku je Hammond vezme přes louku, na které se pase stádo dlouhokrkých dinosaurů.
Všichni jsou v šoku a Hammond se jim svěřuje, že vlastní doly na hledání jantaru (zkamenělé pryskyřice). Právě v jantaru se nejčastěji nacházejí komáři z období druhohor. Jeho genetici vzali DNA v těchto komárech, kteří sály dinosauří krev a doplnili ji pomocí žabí DNA. Tak vznik genetický kód, s jehož pomocí se jim podařilo naklonovat první dinosaury.
Prvotní okouzlení vědců však brzy vyprchá a začínají se obávat dinosauřího chování. Hammond je neustále ujišťuje, že se nemůže nic stát - celý park je řízen počítači, za kterými sedí největší experti na světě.
Alan, doktorka Sattlerová, Ian Malcolm, Gennaro a dvě Hammondova vnoučata Lex a Tim se vydávají na vyhlídkovou jízdu po rozlehlém parku. Zprvu vidí jen jednoho nemocného Triceratopse, u kterého zůstává Ellie a pár prázdných výběhů.
K ostrovu se začíná blížit tropická bouře a ještě ke všemu počítačového maniaka Dennise Nedryho, který pracuje pro Hammonda, najal neznámý boháč. Nedryho úkolem je ukrást několik dinosauřích embryí a způsobit v parku chaos. Toho docílí vypnutím elektřiny v řídícím centru. Díky tomu se však dostává ven většina nebezpečných dinosaurů a mezi nimi i T-Rex, který zaútočí na auta vyhlídkové jízdy. Sežere Gennara a Malkolma ošklivě poraní. Alan zachrání obě děti a vydávají se společně na dlouhou cestu přes park zpět do hlavní budovy. Ellie mezitím najde Malkolma a dopraví ho do bezpečí.
Několik počítačových programátorů se pokouší park znovu obnovit. Místo toho však spadne celý systém. Hammond, Malcolm, Ellie a několik programátorů zůstává v relativním bezpečí hlavní budovy, zatímco Alan s Lex a Timem bojují o přežití uprostřed divočiny. Největší strach však nemají z obrovského T-Rexe, ale z mnohem nebezpečnějších, inteligentních velociraptorů...
Podaří se Alanovi a dětem dostat do bezpečí? A budou vůbec někde na ostrově v bezpečí?

Choking Hazard (2004)

15. července 2008 v 22:14 Nejúžasnější filmy
CHOKING HAZARD (Choking Hazard)
Uprostřed lesů... V opuštěném motelu... Se skupina lidí pokouší najít smysl života.
Pět lidí se rozhodne strávit víkend v opuštěném motelu Halali. Právě tady se totiž koná kurz, na jehož konci se mají všichni účastnici dozvědět, co je smyslem života. Kurz vede slepý doktor Reiniš, jehož smysly jsou však mnohem pohotovější než smysly kohokoli jiného. Kurzu se účastní mladý a cynický Martin Verner, puntičkářská Klára Hanušová, sexu-chtivá Ivana Křenovcová, diktátorská Tereza Lefnerová a nezdravě vyšinutý Miroslav Nedobyl.
Reiniš neustále vypráví o známých filosofech, jejich životě a smrti. Všichni mu napjatě naslouchají, kromě otráveného Martina Vernera. K účastníkům kurzu se brzy přidává ještě jeden člověk - porno herec jménem Karel Měchura, který si splete motel, a ze kterého se nakonec vyklube Jehovista.
Ve zdejších lesích právě začíná hon, který bude trvat celý víkend a po lese se začínají potulovat hladoví zombie myslivci neboli "zombivci".
Zombie vtrhnou do hotelu a začnou požírat personál. Pomalu si najdou cestu i do zasedací místnosti a jediný, kdo nestihne včas utéct, je doktor Reiniš, ze kterého se zanedlouho také stane zombie. Ostatním se podaří utéct, ale nechtěně se rozdělí. Klára skončí s Terezou a pokusí se dostat z motelu. To se jim ale nepodaří a ještě ke všemu omylem zaviní smrt dalších dvou lidí z personálu. Verner, Křenovcová, Nedobyl a Měchura se zabarikádují v jednom z hotelových pokojů. Ve skříni se však ukrývá zombie myslivec, který porno-herce kousne. Aby se neproměnil v jednoho z nich, je umlácen popelníkem.
Všichni zombivci jsou velmi hloupí a řídí se pouze chutí po krvi. V noci se však v motelu objeví pět super myslivců. Jsou velmi inteligentní a velmi nebezpeční. Ale co je nejhorší - začínají suverénně likvidovat členy kurzu jednoho po druhém...
Jak skončí motelový masakr? Přežije v motelu obklopeném desítkami zombie alespoň někdo?

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

14. července 2008 v 0:08 Nejúžasnější filmy
MRTVÁ NEVĚSTA TIMA BURTONA (Tim Burton's Corpse Bride)
I mrtvé srdce může toužit po lásce...
Rodina Van Dortů je bohatá a živí se prodáváním ryb. Mají syna Viktora, kterého chtějí oženit za dceru místních aristokratů, protože jediné, co jim ještě chybí ke štěstí, je šlechtický titul. Naproti tomu rodina Everglotových jsou aristokraté, kteří však nemají žádné peníze. Proto jsou rozhodnuti provdat svou jedinou dceru Viktorii, jejíž svatba je má zachránit před chudobincem. Ani jedna z rodin se však ani trochu nezajímá o to, co skutečně chtějí jejich děti.
Viktor Van Dort je tichý, pohledný mládenec, který se svatby děsí, stejně jako krásná Viktorie. Jakmile se však poprvé setkají, zamilují se do sebe a nemohou se svatby dočkat. Protože je Viktor nervózní, pokazí nácvik svatby a uteče. Prochází se lesem, kde si nacvičuje svůj svatební slib a v rámci zkoušení nasadí prsten a větvičku. Větvička je ve skutečnosti ruka mrtvé Emily, kterou si tímto nechtěně bere za manželku. Viktor je vyděšený a snaží uniknout, ale nakonec omdlí.
Když se probere, je ve světě mrtvých. Zprvu má strach, ale zanedlouho si uvědomuje, že jsou mrtví lidé velice přátelští. Viktor však nechce strávit život pod zemí, a tak vymyslí lest. Řekne Emily, že jí chce představit svým živým rodičům, a tak se oba díky ukrajinskému zaříkadlu vrací do světa živých. Viktor zanechává Emily v lese a sám utíká za Viktorií. Téměř okamžitě je však dostižen a oba se vrací, proti Viktorově vůli, zpět.
Viktor postupem času poznává, že je Emily moc milá a začíná ji mít rád. Everglotovi ani Van Dortovi mezitím Viktorii nevěří, že se Viktor oženil s mrtvolou a rozhodnou se ji provdat za slizkého sira Barkise. Barkisovi však nejde o nic jiného, něž o peníze. Je rozhodnut Viktorii ihned po svatbě zabít, tak jako to už jednou udělal své snoubence Emily. Neví však, že Everglotovi žádné peníze nemají.
Když se Viktor od mrtvého sluhy svých rodičů dozvídá, že se Viktorie provdala za sira, je rozhodnut vypít jed a zůstat navždy s Emily...
Vezme si nakonec Viktor svou milovanou Viktorii nebo zůstane s Emily, přesto, že ji má pouze jako přítelkyni?

Oznámení - prosba

13. července 2008 v 20:53
Ahojky.
Pokud jste navštívili můj blog, jsem moc ráda.;-) Mám na vás ale zároveň prosbu...
Ať už jste tu kvůli Garrettkovi (♥), Eragonovi celkově, Markovi (♥), to je jedno...
Chtěla bych vás všechny poprosit, abyste mi psali komentáře do rubriky "Nejúžasnější filmy". Pokud jste nějaký z těch filmů viděli, napište mi, jestli se vám líbil nebo ne. A jestli jste ho neviděli, nevadí. Můžete si třeba přečíst o čem je nebo prohlédnout obrázky a písnout, jestli byste to rádi viděli nebo ne... Miluju filmy - zvlášť ty, které tam jsou vypsané - a zajímalo by mě, jestli vy taky.
Ale samozřejmě pište a hlasujte kdekoli na tomhle blogu!:-)
Děkuji moc a budu se těšit na komentáře!!!♥♥♥
(Allien.9)

Svět podle Prota (2001)

11. července 2008 v 23:43 Nejúžasnější filmy
SVĚT PODLE PROTA (K-PAX)
Svět jinýma očima...
V obrovské nádražní hale oloupí parta kluků starou paní. Přivolaní policisté narazí na podezřelého muže v černých brýlích, který u sebe nemá žádná zavazadla, ani doklady a podle několika svědků se prostě z ničeho nic objevil uprostřed haly. Po výslechu jsou si policisté jisti, že je blázen, a proto ho nechají převézt na místní psychiatrickou kliniku.
Na starosti ho dostává workoholický psychiatr Mark Powell. Ten je samozřejmě přesvědčen, že je muž blázen. Pak ale zjistí několik velmi znepokojujících informací. Mužovy oči jsou velice citlivé, proto musí pořád nosit černé brýle a dokáží dokonce rozeznat ultrafialové záření. To však oči normálního člověka nedokáží.
Doktor Powell se o něho začíná více zajímat a domluví si s ním soukromé schůzky. Muž se doktorovi svěřuje, že se jmenuje Prot, pochází ze vzdálené planety K-PAX a je tu, aby si dělal poznámky o místních lidech, kultuře a životě. Tuhle planetu si prý velmi zamiloval, především pak její ovoce (banány), které jí i se slupkou.
Prot má také až nepřirozenou paměť. Ihned si pamatuje jména všech pacientů, zaměstnanců i doktorů v celém pětipatrovém ústavu. Je velmi milý a přátelský, díky čemuž si ho všichni ihned oblíbí. Dokonce pomůže vyléčit tři pacienty.
Doktor Powell se snaží Prota přesvědčit, že žádný K-PAX neexistuje, a tak se domluví se svým přítelem, který pracuje jako astrolog. Prot je v doprovodu doktora odvezen do hvězdárny, ve které mu dává několik astrologů otázky ohledně jeho planety. Dozvídají se, že ta planeta skutečně existuje, nalézá se v jedné ze vzdálených galaxií a má skutečně čtyři měsíce. Nakonec dají Protovi za úkol nakreslit všechny oběhy, které jeho planeta vykonává. Prot je nakreslí všechny a správně i přesto, že jsou jich desítky. Takovéto informace však nebyly nikdy zveřejněny.
Doktor začíná Protovi pomalu, ale jistě věřit. Alespoň do doby, než se zmíní o příteli ze Země jménem Pete. Doktora to ihned zaujme, avšak Prot o něm odmítá dál mluvit. Mark Powell se snaží zjistit jakoukoli informaci, a proto donutí Prota podstoupit hypnózu, která je však k ničemu.
Nakonec se Mark rozhodne vzít Prora na víkend k sobě domů. Jeho manželka si Prota zamiluje, stejně jako děti a přátelé. Navíc jim Prot uštědří další šok, když dokáže, že rozumí jejich psovi. Při večeři se však Prot šíleně vyděsí vody a dostane záchvat.
Po návratu na kliniku se Prot svěřuje Markovi, že se za několik dnů vrátí pomocí slunečního paprsku zpět na K-PAX. Mark se nyní více než kdy jindy snaží odhalit pravdu o Protově minulosti, protože se obává, že se v den údajného návratu chystá spáchat sebevraždu...
Je Prot skutečně mimozemšťan nebo pouze obyčejný člověk s dramatickou minulostí? Pokud je to ale obyčejný člověk, jak je možné, že toho tolik ví a umí? A kdo je ten tajemný Pete?

Poslední jednorožec (1982)

10. července 2008 v 0:27 Nejúžasnější filmy
POSLEDNÍ JEDNOROŽEC (The Last Unicorn)
Je jednorožec... Je krásná... Je ušlechtilá... Je poslední...
Hlavním hrdinou je krásný jednorožec, který je poslední svého druhu. Tam, kde se objeví, je země úrodná a krásná. Jednoho dne potkává zvláštního motýla, který jí poví o ostatních jednorožcích, kteří nejsou vyhynulí, ale uvěznění. Jednorožec se tedy vydává na dlouhou cestu, aby našel své ztracené druhy.
Protože je jednorožec velmi krásný, je chycen zlou stařenou vlastnící cirkus, která ho považuje za koně. V cirkuse je zavřena spousta zvířat, která díky stařeniným kouzlům vypadají jako zrůdy. Ve skutečnosti jsou to však obyčejná zvířata, a tak je také jednorožec vidí. Jediným skutečně nebezpečným zvířetem v celém cirkuse je obrovská harpie. Díky mladému kouzelnickému učni Šmendrikovi jsou jednorožec i ostatní zvířata osvobozena a krutá stařena je zaživa roztrhána pomstychtivou harpií.
Šmendrik se stává jednorožčiným přítelem a doprovází ho na jeho cestě. Narazí na partu loupežníků, kteří chtějí Šmendrika zabít a jednorožce chytit a prodat. Jednorožec však všechny zažene svým zářícím rohem. Jediný člověk, který se nezalekne je mladá žena jménem Molly Grueová, která loupežníkům sloužila, a která vídala jednorožce jako dítě ve svých snech.
Všichni tři se tedy vydávají na cestu k věži krále Haggarda, který nechal svým ohnivým býkem zahnat všechny jednorožce do moře pod svým temným hradem. Jednorožec se však nesmí před králem objevit ve své podobě, a proto ze sebe udělá krásnou mladou dívku s hvězdou na čele v místě, kde býval dříve roh. Šmedrik, Molly a jednorožec v dívčí podobě, který si dá jméno Amalthea se vydávají do hradu, kde si krásná dívka okamžitě získává královy sympatie. Všichni tajně pátrají po tajné chodbě do podzemí a jednorožcích, ale marně. Narážejí pouze na obrovského ohnivého býka, který je zmatený, protože cítí přítomnost jednorožce, i když žádného nevidí.
Amalthea, která pomalu přestává být jednorožcem a stává se čím dál tím více člověkem, se seznámí s královým synem Lirem. Lir se do neznámé cizinky okamžitě zamiluje a ona do něho také. Postupem času začíná Amalthea zapomínat, kým kdysi byla a jedinou její nadějí jsou její přátelé.
Stane se nakonec jednorožec přeci jen šťastnou Amaltheou nebo se mu podaří vzpomenout si a osvobodit své ztracené druhy?

Jaký je váš nej film?

8. července 2008 v 19:36 Anketky
Hlasujte prosím!:-)
Do komentářů můžete napsat žebříček vašich tří nejoblíbenějších filmů.;-)

Osudový dotek (2004)

8. července 2008 v 1:01 Nejúžasnější filmy
OSUDOVÝ DOTEK (The Butterfly Effect)
Kdosi řekl, že něco tak nepatrného, jako mávnutí motýlích křídel, může vyvolat tajfun, který zasáhne celý svět. (Teorie chaosu)
Když bylo Evanu Trebornovi sedm let, začal mít okna, která nikdo nedokázal vysvětlit. Žil pouze s matkou a toužil se setkat se svým otcem Jasonem, který byl zavřený v místní psychiatrické léčebně. Na radu doktora se matka rozhodla uskutečnit jejich setkání. To se však nevyvedlo podle plánu. Jason se pokusil svého syna uškrtit a přivolaná ostraha Jasona zabila ránou do hlavy...
Když bylo Evanu Trebornovi třináct let, jeho největšími přáteli byli Kayleigh, do které byl Evan zamilovaný, její zlý bratr Tommy a obtloustlý soused Lenny. Tommy však začínal Evana stále více nenávidět, což vyvrcholilo krutou vraždou Evanova psa. Po několika podobně děsivých událostech se Evanova matka rozhodla odstěhovat, a to se také stalo. Od té doby nikoho ze svých přátel neviděl...
Nyní chodí Evan Treborn na vysokou školu, kde studuje fyziku. Od dětství neměl jediné okno, ale když se náhodou začte do svých starých deníků, vše začne nanovo. Při jejich čtení se může vrátit zpět do minulosti - do doby svých oken - a vidět to, co mu bylo jako dítěti skryto. Ale co je nejlepší - tím, že změní minulost, může měnit budoucnost.
Evan se po dlouhé době vrací zpět do rodného města, kde navštěvuje napůl šíleného Lennyho a krásnou Kayleigh, kterou rozruší natolik, že se po jeho návštěvě zabije. Protože se nedokáže zbavit viny z její smrti, vrátí se pomocí svého deníku v čase a změní budoucnost.
V této nové realitě je Evan členem chlapeckého klubu, který kdysi úplně nesnášel, žije s Kayleigh a chtějí se brát. Její bratr Tommy však Evana nenávidí a napadne ho. Rvačka končí smrtí Tommyho, za kterou jde Evan do vězení. Díky notesům se mu však podaří uniknout a opět změnit budoucnost.
Kdykoli se však Evan pokusí něco napravit, vše se pokazí. V každé nové realitě je někdo z jeho přátel v blázinci, mrtvý nebo bere drogy.
Časem se Evan dozvídá, že jeho otec uměl přesně to samé, a proto byl v léčebně. Nikdo Evanovi nevěří a jeho mozek pomalu přestává zvládat příval neustále nových a nových vzpomínek, což se projevuje stále silnějším krvácením z nosu a záchvaty...
Podaří se nakonec Evanovi zachránit svou lásku Kayleigh a své přátele? A je vůbec možné, aby si člověk hrál na Boha a měnil budoucnost?

Vlastní pravidla na DVD

7. července 2008 v 15:22 Vlastní pravidla (Georgia Rule)
Dneska vychází DVD. Dneska vychází DVD. Dneska vychází DVD.