Miluju práci, dokážu celý hodiny sedět a dívat se na ní...

Labyrint (1986)

23. července 2008 v 0:03 |  Nejúžasnější filmy
LABYRINT (Labyrinth)
Sára je šestnáctiletá dívka, která místo chození na rande, tráví každý den v parku a hraje si na hrdinku ze své nejoblíbenější knížky Labyrint. Umí ji odříkat celou nazpaměť, ale poslední kapitolu si stále nemůže zapamatovat.
Sára bydlí v domě s otcem, nevlastní matkou a bráškou Tobym, který je ještě miminko. Rodiče chodí každý víkend pryč a Sára musí svého malého bratříčka hlídat. To se jí ale ani trochu nelíbí. Navíc jí všichni berou její oblíbené hračky a dávají je na hraní Tobymu, což Sára nesnáší.
Když jednoho dne opět hlídá Tobyho, nemůže ho utišit. Sára se rozzuří a odříká přání ze své milované knihy. Přání, ve kterém žádá krále skřítků, aby si jejího zlobivého bratra odnesl pryč a osvobodil ji od něj.
Její přání je se však skutečně vyplňuje a Toby je pryč. Zjevuje se jí král skřítků Jareth a slibuje jí, že splní vše, co si jen bude přát. Za to chce jen jedinou věc - nesmí svého bratra hledat. Sára si rychle uvědomuje svou chybu a chce bratra zpět. Vydává se tedy do Jarethovy země, ale aby se dostala do jeho hradu, musí projít skrz obrovský labyrint. Má na to pouze třináct hodin, protože pak se Toby stane jedním z králových skřetů.
Cestu do labyrintu Sáře ukáže trpaslík jménem Hoggle. Hoggleovi se dívka velice líbí a i přes Jarethovo varování jí pomáhá. Není však jediný. Díky mluvícímu červovi najde Sára cestu skrz labyrint, zachrání obrovské chlupaté a milé zvíře jménem Ludo, který umí ovládat kameny a v bažině se spřátelí s malým zvířetem, který si říká sir Didymus a s jeho věrným psem.
Hoggle je však pod trestem smrti donucen dát Sáře broskev, kterou Jareth očaroval. Jakmile si Sára kousne, zapomene na své poslání zachránit bratra a ocitne se v Jarethově zámku se vším, co si kdysi přála...
Podaří se Sáře vzpomenout si? A zvolí si záchranu svého bratra nebo dá přednost svým zhmotněným snům?


Tady je pár obrázků z filmu:-):
CO JÁ NA TO: Moje úplně první fantasy!:-) Moc hezká fantasy pohádka, která je založená na loutkových příšerkách. Maslím, že v dnešní době by se to lidem nelíbilo. Když bych si tenhle film přenesla do dnešní doby, je to typické béčko, které by mnoho lidí nazvalo hloupým. Já to tak ale nevnímám. Je to velmi starý film, který však daný žánr splňuje. Mladá Jennifer Connelly nijak nezáří, hraje poměrně suše. David Bowie též není žádný herec (je to vidět na jeho výkonu), ale je velmi charismatický. Celý film je prošpikovaný jeho hudbou, která se mi velice líbí. "Labyrint" je zkrátka jedním z filmů mého dětství...;-)
MOJE HODNOCENÍ: 7/10... neboli 70%
+ jako bonus trailer (zhlédnout, prosím):

Hrají: David Bowie (Jareth - král skřítků), Jennifer Connelly (Sarah), Toby Froud (Toby), Shelley Thompson (Sářina macecha), Christopher Malcolm (Sářin otec), Shari Weiser (Hoggle), Ron Mueck (Ludo), Dave Goelz (Didymus).
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jilly Jilly | Web | 4. října 2009 v 14:13 | Reagovat

Moje srdcová záležitost...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama