Miluju práci, dokážu celý hodiny sedět a dívat se na ní...

Poslední jednorožec (1982)

10. července 2008 v 0:27 |  Nejúžasnější filmy
POSLEDNÍ JEDNOROŽEC (The Last Unicorn)
Je jednorožec... Je krásná... Je ušlechtilá... Je poslední...
Hlavním hrdinou je krásný jednorožec, který je poslední svého druhu. Tam, kde se objeví, je země úrodná a krásná. Jednoho dne potkává zvláštního motýla, který jí poví o ostatních jednorožcích, kteří nejsou vyhynulí, ale uvěznění. Jednorožec se tedy vydává na dlouhou cestu, aby našel své ztracené druhy.
Protože je jednorožec velmi krásný, je chycen zlou stařenou vlastnící cirkus, která ho považuje za koně. V cirkuse je zavřena spousta zvířat, která díky stařeniným kouzlům vypadají jako zrůdy. Ve skutečnosti jsou to však obyčejná zvířata, a tak je také jednorožec vidí. Jediným skutečně nebezpečným zvířetem v celém cirkuse je obrovská harpie. Díky mladému kouzelnickému učni Šmendrikovi jsou jednorožec i ostatní zvířata osvobozena a krutá stařena je zaživa roztrhána pomstychtivou harpií.
Šmendrik se stává jednorožčiným přítelem a doprovází ho na jeho cestě. Narazí na partu loupežníků, kteří chtějí Šmendrika zabít a jednorožce chytit a prodat. Jednorožec však všechny zažene svým zářícím rohem. Jediný člověk, který se nezalekne je mladá žena jménem Molly Grueová, která loupežníkům sloužila, a která vídala jednorožce jako dítě ve svých snech.
Všichni tři se tedy vydávají na cestu k věži krále Haggarda, který nechal svým ohnivým býkem zahnat všechny jednorožce do moře pod svým temným hradem. Jednorožec se však nesmí před králem objevit ve své podobě, a proto ze sebe udělá krásnou mladou dívku s hvězdou na čele v místě, kde býval dříve roh. Šmedrik, Molly a jednorožec v dívčí podobě, který si dá jméno Amalthea se vydávají do hradu, kde si krásná dívka okamžitě získává královy sympatie. Všichni tajně pátrají po tajné chodbě do podzemí a jednorožcích, ale marně. Narážejí pouze na obrovského ohnivého býka, který je zmatený, protože cítí přítomnost jednorožce, i když žádného nevidí.
Amalthea, která pomalu přestává být jednorožcem a stává se čím dál tím více člověkem, se seznámí s královým synem Lirem. Lir se do neznámé cizinky okamžitě zamiluje a ona do něho také. Postupem času začíná Amalthea zapomínat, kým kdysi byla a jedinou její nadějí jsou její přátelé.
Stane se nakonec jednorožec přeci jen šťastnou Amaltheou nebo se mu podaří vzpomenout si a osvobodit své ztracené druhy?


Tady je pár obrázků z filmu:-):
CO JÁ NA TO: Pohádka mého dětství! Je to první film, u kteráho jsem se jako dítě rozbrečela. Teď stačí, abych slyšela úvodní melodii a už brečím. Kdybych si tenhle film znovu pustila, tak vytopím barák. Japonci mají skutečně cit pro srdceryvné, originální a krásné příběhy. Ostatně "Cesta do Fantazie" a "Princezna Mononoke" jsou důkazem. Poslední jednorožec je relativně starý film, proto jeho animace není dokonalá. Pokud vás ale uchvátí příběh tak jako mě, bude vám to úplně jedno. "Poslední jednorožec" bude mít navždycky svoje místo v mém srdci...:-(
MOJE HODNOCENÍ: 10/10... neboli 100%
+ jako bonus trailer (zhlédnout, prosím):
+ jako další bonus úvodní píseň - česky (poslechnout, prosím):
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gina Gina | 4. října 2008 v 9:19 | Reagovat

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jestli nevíš, kdo nazpíval původní píseň v češtině. Moooc bych to chtěla vědět. Děkuji.

2 Gina Gina | 4. října 2008 v 12:35 | Reagovat

*úvodní

3 Allien.9 Allien.9 | E-mail | Web | 7. října 2008 v 13:26 | Reagovat

To vubec netusim... Promin.

4 Gina Gina | 12. října 2008 v 12:04 | Reagovat

Nevadí. Máš to tu moc hezký. =o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama