Miluju práci, dokážu celý hodiny sedět a dívat se na ní...

Ukradené Vánoce Tima Burtona (1993)

16. července 2008 v 20:00 |  Nejúžasnější filmy
UKRADENÉ VÁNOCE TIMA BURTONA (Tim Burton's The Nightmare Before Christmas)
V časech dávnějších, než se může zdát, v místech, kam lze jen ve snu zavítat, udál se příběh, který Vám chci vyprávět. Příběh o světě svátků, které jsou staré tisíce let. Asi se ptáte, kde se svátky vzaly? A jestli ne, je čas, abyste se ptát začali!
Příběh se odehrává v temném městě Halloween, kde žijí strašidla všach tvarů a barev, jejichž jediným povoláním a jedinou radostí je strašení. Každou noc slaví svůj nejmilovanější svátek Halloween a nejstrašnější z nich - mladý kostlivec Jack - předvádí děsivé představení. Všichni Jacka obdivují a považují ho za svůj vzor. Přesto je však Jack velmi nešťastný. Jeho život je každý den úplně stejný. Touží po něčem novém, originálním.
Jednou v noci se Jack nenápadně vytratí, prochází se lesem a brzy ztrácí pojem o čase. Ráno zjišťuje, že se ocitl na podivném místě, na kterém ještě v životě nebyl. Stojí na palouku, kolem kterého jsou do kruhu vysázené stromy, do nichž jsou zasazené dveře. Na každých dveřích je namalován jiný obrázek. Na jedněch je dýně, na jiných krocan, srdce, kraslice, čtyřlístek, avšak Jacka zaujmou dveře s třpytivou kresbou ozdobeného stromečku.
Jakmile Jack projde dveřmi, ocitne se ve Vánočním městě. Všude je sníh, barevná světýlka, z teplých domů voní cukroví a znějí koledy, lidé se radují a mají se rádi. Jack nemůže uvěřit svým očím. Vše je pro něj tak nové a tak krásné. Okamžitě si Vánoční město zamiluje, avšak nechápe ho.
Když se Jack vrátí zpět, vypráví všem o Vánočním městě. Je jím doslova posedlý, začíná číst všechny knihy, které najde, a pak dostane nápad - letos bude Vánoce dělat on. Všechna strašidla začínají pracovat na výrobě velikonočních oblečků, sání a dárků.
Jack mezitím posílá několik dětí do Vánočního města, aby unesli Santa Clause, jehož jmého Jack vyslovuje jako Satan Calous. Nikdo už Jackovi nestojí v cestě, a tak může vyrazit rozdávat dárky. Jack však Vánoce vůbec nepochopil, a proto mají jeho dárky podobu hadů, netopýrů, roztrhaných panenek či uřezaných hlav...
Uvědomí si Jack svůj obrovský, ale nechtěný omyl včas?


Tady je pár obrázků z filmu:-):
CO JÁ NA TO: Tim Burton - můj nejoblíbenější ražisér - tenhle film sice netočil, ale napsal scénář. Příběh je velice oroginální a zaslouženě se stal kultovním. Miluji písničky Dannyho Elfmana, který je nejen složil, ale sám je i zpívá (kostlivec Jack). Nejraději mám tu úplně první, tu, kterou zpívají příšery v Halloween town.;-) Kdybych se měla rozhodnout mezi tímhle snímkem a mezi "Mrtvou nevěstou", asi bych si nevybrala. Oboje je krásné a originální a Burton už snad každému dokázal, že v tajemných příbězích - ať už loutkových nebo hraných - se mu nikdo nevyrovná...:-)
MOJE HODNOCENÍ: 9/10... neboli 90%
+ jako bonus trailer (zhlédnout, prosím):

Hrají: Danny Elfman (Jack Skellington - zpěv), Chris Sarandon (Jack Skellington - hlas), Catherine O'Hara (Sally - hlas), William Hickey (Dr. Finkelstein - hlas), Glenn Shadix (Mayor - hlas), Paul Reubens (Lock - hlas), Ken Page (Oogie Boogie - hlas), Edward Ivory (Santa Claus/Satan Calous - hlas)...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janina - Tvé SB:) Janina - Tvé SB:) | Web | 17. července 2008 v 10:45 | Reagovat

:D no drsný

2 Dragoon Princess Dragoon Princess | E-mail | Web | 21. července 2008 v 15:02 | Reagovat

MILUJU!!!!!

3 Allien.9 Allien.9 | E-mail | 21. července 2008 v 18:29 | Reagovat

Ja taky... Je to fakt suprovy!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama